Son Dakika

Siber Saldırı: Playstation'u Vurdu

Geçtiğimiz günlerde Sony'e Kuzey Kore tarafından yapılan siber saldırı neticesinde 5 film internete sızdırılması olayından daha günler geçmeden yeni siber saldırılar Sony'e ait Playstation'u yöneldi.

Playstation'ı Hacklediler !

 Japon teknoloji devi Sony'nin oyun konsolu PlayStation'a bugün siber saldırı düzenlendi. Saldırıyı, Lizard Squad adlı bir hacker grubu üstlendi.


Bilgisayar korsanları Twitter hesaplarına "PSN Login #offline #LizardSquad" yazdı.

PlayStation'ın sitesini ziyaret edenler ise "Aradığınız sayfa bulunmadı. Sorun sizde değil, internette" yazısı ile karşılaştı.

Sony Twitter hesabından internet kullanıcılarının siteye girişte karşılaştıkları sorunlardan haberdar olduğunu bildirdi.


Şirket yetkilileri konunun araştırıldığını açıklayarak, müşterilerine "sabırları" için teşekkür etti.

İlk siber saldırı değil

Sony'ye ilk kez siber saldırı düzenlenmiyor. Geçen ay, Sony'nin Hollywood film stüdyoları ağı da hacklenmiş ve henüz piyasaya çıkmamış filmler ile aktörlerin ücretleri gibi gizli bilgiler sızdırılmıştı.

Bu saldırı, Sony'nin yapımcılığını üstlendiği Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'la ilgili bir filmin gösterime girmesi öncesinde düzenlenmiş, saldırıda ülkenin parmağı olduğu iddia edilmişti. Kuzey Kore ise iddiayı yalanlamış ancak şirketin hacklenmesinden memnun olduğunu açıklamıştı.


Lizard Squad ise daha önce Destiny oyununu ve Electronic Arts oyun şirketinin hacklenmesini üstlenmişti.

Grup ayrıca yaz aylarında Microsoft'un XBox Live oyun sistemine düzenlenen saldırıyı da üstlendi. (BBC)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Siber Güvenlik Haberleri | Siber Güvenlik Uzmanı Templateism.com Copyright © 2014

© 2014 Copyright SiberGüvenlikHaberleri.blogspot.com. Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.