Son Dakika

Siber Tehdit İstihbaratı: Saniyede 120 TB

Dünyaca Ünlü Siber Güvenlik Şirketi Arbor Networks'n Siber Tehdit İstihbaratı: Saniyede 120 TB

Amerikan siber güvenlik kuruluşu Arbor Networks'un ATLAS isimli siber tehdit izleme altyapısının ulaştığı son teknoloji, dünya genelinde 330 İnternet servis sağlayıcısından topladığı verilerle saniyede 120 Terabaytlık bir trafik istihbaratı sağlıyor.


En zorlu siber saldırılar için özel savunma çözümleri sunan Amerikan siber güvenlik kuruluşu Arbor, kuruluşunun sekizinci yıldönümünde saniyede 120 terabaytlık trafik istihbaratı elde edebilme kapasitesine ulaştı. Dünya genelinde 330 ağ operatöründen gelen verileri ATLAS ismini verdiği platform üzerinden anlık olarak izleyen Arbor, siber tehditleri bu yolla anında tespit edebiliyor.Konuyla ilgili açıklama yapan Arbor Networks Türkiye Ülke Müdürü Serhat Atlı, "ATLAS, hemen yanı başlarında ve dünya genelinde ne olup bittiğini anlamak isteyen siber güvenlik ekiplerine müthiş bir değer sunuyor. ATLAS üzerinden artık saniyede 120 terabaytlık veri trafiği izlenebilecek, tehdit unsurları henüz saldırının ilk anından itibaren tespit edilebilecek. Birçok güvenlik çözümünün 'öngörü' vaadi var, ancak ATLAS programı şirketlerin kendi ağlarının yanı sıra tüm dünyada olup bitene ilişkin 'öngörü' sahibi olabilmelerini mümkün kılıyor." dedi.

ATLAS verileri aynı zamanda Google Ideas ile ortaklaşa hizmete sunulan Dijital Saldırı Haritası'nın da temelini oluşturuyor.


Siber Tehdit ve Siber Güvenlik Haberleri için: siberguvenlikhaberleri.blogspot.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Siber Güvenlik Haberleri | Siber Güvenlik Uzmanı Templateism.com Copyright © 2014

© 2014 Copyright SiberGüvenlikHaberleri.blogspot.com. Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.