Son Dakika

Lizard Squad Hack Timinin Hacker'ı Tutuklandı.!

Ünlü Hack Grubu Lizard Squad Hacker'ı Tutuklandı.!

Hacker grubu Lizard Squad'ın peşine düşen polis, ilk tutuklamayı gerçekleştirdi. İşte yaşananlar...XBOX VE PSN'E SALDIRI

Lizard Squad'ı, yılbaşı öncesinde Xbox Live ve PSN'e saldırmalarıyla tanıdık. Bu online oyun servislerini DDoS saldırısıyla kullanılamaz duruma getiren Lizard Squad daha da ileri giderek, dileyen herkes için para karşılığında (Bitcoin) DDoS saldırıları yapacaklarını açıklamışlardı ki, bu hacker grubunun peşindeki güvenlik güçleri ilk tututklamayı gerçekleştirdi.

"SALDIRILARLA HİÇBİR İLGİM YOK"

İngiltire'de daha önce siber saldırı suçuyla tutuklanmış olan 22 yaşındaki Vinnie Omari isimli bir hacker, İngiliz polisinin baskınıyla tekrar tutuklandı. Kefaletle salınan hacker, saldırılarla hiçbir ilgisi olmadığını dile getirirken, bilgisayarlarına el koyan polisin de cihazlarında hiçbir delil bulamayacağını belirtti. Bakalım saldırının arkasındaki Lizard Squad gerçekten yakalanabilecek mi veya üyeleri deşifre olabilecek mi... (chip)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Siber Güvenlik Haberleri | Siber Güvenlik Uzmanı Templateism.com Copyright © 2014

© 2014 Copyright SiberGüvenlikHaberleri.blogspot.com. Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.