Son Dakika

Kamuda Siber Güvenlik Projesi'ne Ödül Verildi


Kamuda Siber Güvenlik Projesi'ne Ödül Verildi

Kamuda Siber Güvenlik Projesi, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından jüri özel ödülünü almaya hak kazandı.

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi, yürüttüğü “Kamuda Siber Güvenlik” başlıklı projesi ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından düzenlenen “1’inci İnovasyon Ödülleri” kapsamında jüri özel ödülüne layık görüldü.


BAKKA tarafından önceki gün Zonguldak Dedeman Otel’de düzenlenen 11’inci Kalkınma Kurulu Toplantısı kapsamında gerçekleştirilen “1’inci İnovasyon Ödülleri Töreni”nde, BEÜ’nün ödülü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Altın ve Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Okan Erkaymaz’a, BAKKA Genel Sekreteri Faruk Tezel tarafından takdim edildi.

Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Altın, Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yeni kurulan bir araştırma birimi olmasına rağmen kısa sürede başarılı projeler üretmeye başlamasının gurur verici olduğunu söyledi. Altın ayrıca; BEÜ’nün teknolojinin getirdiği tüm olanaklara sahip olduğunu, ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen projelerle araştırma ve geliştirme hizmetlerinin hızla devam ettiğini vurguladı. Araştırma merkezleri tarafından yürütülen tüm projelerde sürdürülebilirliği sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Prof. Dr. Altın, BEÜ’nün bu projesini ödüle layık gören BAKKA yetkililerini sürdürdükleri başarılı çalışmalar dolayısıyla kutlayarak teşekkür etti.

Siber Güvenlik Haberleri | Siber Güvenlik Uzmanı Templateism.com Copyright © 2014

© 2014 Copyright SiberGüvenlikHaberleri.blogspot.com. Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.