Son Dakika

247 Yıl Hapsi İstenen Türk Hacker, ABD'ye İade Edildi

ABD'nin yıllardır peşinde olduğu Türk hacker Ercan Fındıkoğlu, iade edildi. Almanya'da tutuklu bulunan Fındıkoğlu, 10 saat içinde ABD'nin de dahil olduğu 23 ülkede ATM sistemlerine sızarak 40 milyon dolar çalmakla suçlanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin arananlar listesinde en üst sıralarda yer alan ve hacker olduğu öne sürülen Ercan Fındıkoğlu, tutuklu olduğu Almanya'dan Amerika'ya gönderildi. Türk asıllı Fındıkoğlu, ABD'de 247 yıl hapis istemiyle yargılanacak.Almanya'da 18 ay önce tutuklanan Fındıkoğlu'nun iadesi için Amerika, yoğun çaba harcıyordu. Çeşitli hukuki süreçlerden sonra Amerika'nın isteği Almanya tarafından kabul edildi ve Fındıkoğlu Almanya'dan New York'a gönderildi.

Sanık, Şubat 2013 tarihinde, New York ve 23 ülkede 10 saat içinde banka ATM'lerinden 40 milyon dolar nakit çalan bir şebekenin başı olmakla suçlanıyor. Fındıkoğlu, 2011'de 18 ülke ATM'sinden 14 milyon dolar, 2012'de de benzer biçimde 20 ülkeden 5 milyon dolar çalınması olaylarıyla da bağlantılı sayılıyor.

Hacker Haberleri ve Hack Dünyasının Güncel Gelişmeleri için: siberguvenlikhaberleri.blogspot.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Siber Güvenlik Haberleri | Siber Güvenlik Uzmanı Templateism.com Copyright © 2014

© 2014 Copyright SiberGüvenlikHaberleri.blogspot.com. Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.