Son Dakika

Hacker'lar 22 Uçağı Hackledi, Uçuşlar İptal

Hacker'lar Polonya Havayolları'nın 22 Uçağını Hackledi, Uçuşlar İptal


LOT Havayolları'nın sistemine siber saldırı düzenleyen hacker'lar 22 uçağın uçuş bilgilerini değiştirdi.

Polonya Havayolları LOT'un IT sistemini hack'leyen bilgisayar korsanları, şirketin uçuş bilgilerini değiştirerek 10 uçağın kalkışını engelledi, 12 uçağın da rötar yapmasına sebep oldu.
1500'e yakın yolcunun etkilendiği hack saldırısı sonucu, ülkenin başkentindeki Chopin Havalimanı'nda kısa süreli bir kriz yaşandı."HAVADAKİ UÇAKLAR ETKİLENMEDİ"

Yaşanan aksaklıkların ardından şirket adına açıklamalarda bulunan Adrian Kubicki, siber saldırıyı doğruladı. Uçuş halinde olan uçakları etkilemeyen sistemin havalimanı sistemini de etkilemediğinin altı çizildi. IT sisteminin yüksek seviyeli bir güvenlik duvarına sahip olduğunu belirten sözcü, önümüzdeki günlerde benzer saldırılardan diğer havayolu şirketlerinin de etkilenebileceğini uyarısında bulundu.

Düsseldorf, Hamburg, Kopenhag ve birkaç iç hatlar uçuşunun aksamasına sebep olan saldırının ardından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Siber saldırıyı henüz üstlenen bir grup bulunmuyor.


En Güncel Hack ve Hacker Haberleri için: siberguvenlikhaberleri.blogspot.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Siber Güvenlik Haberleri | Siber Güvenlik Uzmanı Templateism.com Copyright © 2014

© 2014 Copyright SiberGüvenlikHaberleri.blogspot.com. Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.